BAKIRKÖY TIP MERKEZİ

BAKIRKÖY TIP MERKEZİ  

1.POLİKLİNİK HİZMETLERİ

Tıp Merkezi bünyesinde; SGK mensubu vatandaşlar ve SGK mensubu olmayıp Bakırköy’de ikamet eden BAKKART sahibi kentlilerimize yönelik 14 dalda uzman hekim tarafından; İç Hastalıkları, Kadın – Doğum Hastalıkları, Genel Cerrahi, Nöroloji, Üroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Kulak – Burun – Boğaz Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Cilt Hastalıkları, Aile Hekimliği, Psikiyatri ve Psikoloji alanlarında poliklinik hizmeti verilmektedir…

2.FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON BÖLÜMÜ
Bakırköy belediyesi Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü, 2013 yılı Ağustos ayında hizmete açılmış, 08.30-16.30 saatleri arasında randevu esasına dayalı olarak hasta kabulüne başlamıştır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmeti, fizik tedavi uzmanının yanı sıra Fizyoterapi Uzmanı, fizik tedavi teknikeri ve hemşire tarafından sunulmaktadır. 

3.LABORATUVAR VE GÖRÜNTÜLEME HİZMETLERİ
Bakırköy Belediyesi Tıp Merkezi Polikliniklerinde muayenesi tamamlanan ve Tıp Merkezi hekimleri tarafından adına Laboratuvar İstek Formu doldurulan hastalar için ; Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji Laboratuvar Hizmetleri, Görüntüleme Hizmetleri kapsamında da; Röntgen, Gastroskopi, Kemik Yoğunluğu Ölçümü, 3 boyutlu ultrason cihazı ile Ultrasonografi ve son teknoloji Dijital Mamografi Cihazı ile Mamografi Hizmetleri devam ediyor.

4.SAĞLIK BİRİMLERİ
Bakırköy ilçesinde yaşayan BAKKART sahibi halkımıza , Ataköy, Kartaltepe, Yeşilköy ve Şenlikköy’de bulunan Sağlık Birimlerimizde; hasta muayenesi, tedavisi ve takibi, koruyucu hekimlik hizmetleri (Sağlık Kontrolleri), Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri (Dolgu, Diş Temizliği, Koruyucu Uygulama, Kanal Tedavisi, Flor Uygulaması, Simantasyon) tamamen ücretsiz olarak verilmektedir.
Osmaniye Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde ise; Obezite ve Sigara Bırakma Danışmanlık Hizmetleri, Diyetisyen ve Beslenme Sağlığı Hizmetleri, Aletli Egzersiz Hizmetleri, Reçeteli Enjeksiyon ve Pansuman Hizmetleri ücretsiz olarak verilmekte, Sağlık Kontrolleri gerçekleştirilmektedir.

5.ÇOCUK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Belediyemiz Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Bakırköy’de ikamet eden ya da herhangi bir ilköğretim okulunda öğrenim gören 4-14 yaş grubu çocuklara hizmet vermek üzere kurulmuştur. 
Merkezimizde sunulan Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri; eğitim, koruyucu uygulama çalışmaları ve tedavi uygulamaları olarak 3 grupta değerlendirilmektedir.

6.EVDE YARDIMCI SAĞLIK HİZMETLERİ

Bakırköy belediyesi Evde Yardımcı Sağlık Hizmetleri Kapsamında; Reçeteli Enjeksiyon ve Serum Uygulaması, Laboratuvar Analizi İçin Kan Alma, Pansuman İşlemleri, yara bakımı, Doktor Danışmanlığında Sonda Uygulaması hizmetleri verilmektedir.

7. HALK ECZANESİ
Bakırköy belediyesinin Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak sağlık hizmetlerimize ek olarak tanı, tedavi ve takibe yönelik; kentlilerin tedavi sürecini destekleyici önemi olan ve bağış ilaç kabul sistemiyle çalışan, kullanımı uygun orijinal ilaçların ayrıştırıldığı “Halk Eczanesi” ile de ekonomik durumu uygun olmayan hastalara ücretsiz ilaç temini sağlanmaktadır.